وزیر ارشاد:

کارگروه‌های اشتغال توسعه مشاغل فرهنگی و هنری را جدی‌تر بگیرند

کرج – وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: کارگروه های اشتغال در استان ها باید توسعه مشاغل فرهنگی و هنری را جدی‌تر بگیرند.

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد به نقل از خبرگزاری مهر،سید عباس صالحی عصر پنجشنبه در نشست صمیمی با اهالی فرهنگ، هنر و رسانه شهرستان کرج و فردیس که در سالن سیروس صابر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز برگزار شد، اظهار کرد: با فرصت‌های استان البرز به‌خوبی آشنایی دارم.

وی در ادامه با اشاره به سابقه تاریخی این استان، گفت: هنرمندان به نامی در استان البرز زندگی می‌کنند، بسیاری از آن‌ها را می‌شناسم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری با تأکید بر اینکه البرز قابلیت تبدیل‌شدن به کانون فرهنگی و هنری کشور را دارد، گفت: طی سال‌های اخیر ۹ سالن نمایش به سرانه‌های فرهنگی و هنری استان البرز اضافه‌شده است.

صالحی در ادامه با اشاره به اینکه چهار پلاتوی نمایش در شهرستان کرج افتتاح خواهد شد، گفت: راه‌اندازی سینما در استان البرز در دستور کار است.

وی بابیان اینکه البرز به‌طور عام و کلان‌شهر کرج به‌طور خاص دارای فرصت‌های سرمایه‌گذاری است، گفت: برای تحقق این مهم باید تسهیلات ارائه شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تأکید بر اینکه سرمایه‌گذاری در حوزه فرهنگ و هنر اشتغال‌زایی خوبی به دنبال دارد، گفت: نرخ بیکاری استان البرز دورقمی است، فعالیت در حوزه فرهنگ و هنر می‌تواند موجب ایجاد اشتغال پایدار شود.

صالحی از کارگروه اشتغال استان البرز خواست تا توسعه مشاغل فرهنگی و هنری را جدی‌تر بگیرد و گفت: استان البرز با فرصت‌های بی‌شماری به‌واسطه مهاجرپذیر بودن مواجه است که باید از آن‌ها به بهترین شکل ممکن استفاده کند.

وی در بخش دیگری با تأکید بر اینکه اهالی فرهنگ، هنر و رسانه می‌توانند با اقدامات اثربخش نقش مهمی در کاهش آسیب‌های اجتماعی داشته باشند، گفت: فضای فرهنگی و هنری استان البرز باید ارتقا یابد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بابیان اینکه وجود آسیب‌های اجتماعی یکی از اصلی‌ترین مسائل کشور است، گفت: هنرمندان به‌خوبی می‌توانند در این حوزه اقدام کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *