کارگروه امور بانوان شهرستان ملارد به ریاست خطیبی و با حضور شاهقلیان معاون سیاسی انتظامی فرمانداری و نمایندگان امور بانوان در ادارات دولتی و غیردولتی برگزار گردید.

کارگروه امور بانوان شهرستان ملارد تشکیل جلسه داد

کارگروه امور بانوان شهرستان ملارد به ریاست خطیبی و با حضور شاهقلیان معاون سیاسی انتظامی فرمانداری و نمایندگان امور بانوان در ادارات دولتی و غیردولتی برگزار گردید. +تصویر

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان ملارد/ : کارگروه امور بانوان شهرستان ملارد به ریاست خطیبی و با حضور شاهقلیان معاون سیاسی انتظامی فرمانداری و نمایندگان امور بانوان در ادارات دولتی و غیردولتی این شهرستان با موضوع اشتغال پایدار زنان سرپرست خانوار در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید.

خطیبی فرماندار شهرستان ملارد در این جلسه جان باختن جمعی از هموطنان عزیزمان در حادثه کشتی شانچی را تسلیت گفت. فرماندارملارد ضمن تاکید بر تلاش مسئولان در رفع مشکلات مردم گفت: معیشت و اشتغال دغدغه اصلی و مهم بانوان بویژه زنان سرپرست خانوار در این شهرستان است و همگان موظف هستند برای رفع دغدغه ها تلاش کنند. وی با اشاره به سیاست های دولت در حوزه اقتصاد و اشتغال، اعطای تسهیلات برای اشتغالزایی زنان سرپرست خانوار را از جمله اقدام های مهم دولت در راستای ایجاد و توسعه اشتغال، بهبود معیشت مردم، رشد و رونق اقتصادی عنوان کرد. فرماندار ملارد ضمن اشاره به ظرفیت های مهم شهرستان در بخش های صنعتی، کشاورزی و دامپروری کسب و کارهای خانگی را راهبردی برای ایجاد اشتغال و درآمد و فرصتی برای خودکفا شدن افراد برشمرد. خطیبی اظهار داشت: حمایت از کسب و کارهای خانگی مبتنی بر ظرفیت های بومی و محلی راهکاری است که علاوه بر رشد و رونق تولید و اشتغالزایی برای افراد، پیامدهای مثبت اجتماعی به همراه دارد و موجب کاهش آسیب‌ ها و ناهنجاری‌ های مختلف در جامعه خواهد شد. وی در ادامه شناسایی مسائل و مشکلات زنان در حوزه های مختلف اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی و تلاش برای حل نارسایی ها و توانمند سازی بانوان را یکی از مهم ترین وظایف کارگروه بانوان برشمرد و بر لزوم ایجاد و تقویت بسترها و زمینه های لازم جهت رشد و گسترش فعالیت، حضور و مشارکت بانوان در عرصه های مختلف تاکید کرد. شاهقلیان معاون سیاسی انتظامی فرمانداری ملارد نیز در این جلسه با تاکید براینکه با توانمندسازی زنان روستایی می توان اعتماد به نفس بیشتری را در کارکردهای اقتصادی و تولیدی در این قشر از جامعه به وجود آورد، افزود: توانمدسازی بانوان از مقدمات لازم برای توسعه پایدار و ماندگاری در روستاها است که باید مورد توجه بیشتری در برنامه ریزی ها قرار گیرد. چراغی مسئول امور بانوان فرمانداری شهرستان ملارد هم از برگزاری نمایشگاهی با عنوان دستاوردهای زنان شهری و روستایی شهرستان ملارد در دهه فجر در این شهرستان خبرداد و گفت: بیش از ۳۴۰ برنامه فرهنگی ،قرآنی و مذهبی در جشن دهه مبارک فجر در ملارد برگزار خواهد شد. در ادامه جمعی از نمایندگان امور بانوان در ادارات گزارشی از اقدامات دستگاه خود را در خصوص اشتغال پایدار برای بانوان در سطح شهرستان را بیان نمودند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *