نماز جمعه بخش صفادشت شهرستان ملارد برگزار شد

مسئولین ما اگر مومن هستند هشدار های رهبری را جدی بگیرند

حسینی همدانی گفت :الان درحال جنگ اقتصادی هستیم ومردم در سختی و فشار سنگینی هستند و البته مردم فهیم ایران شرایط کشور را به خوبی درک میکنند و صدایشان هم در نمی آید ومقاومت میکنند و همین صبر و بصیرت و مقاومت مردم است که توطئه های دشمنان را خنثی میکنند و کشور را با همین صبر و بصیرت ومقاومت خود نگه داشته اند لذا لازم است که مسئولین هم مانند سرداران جنگ در برابر مردم متواضع باشند

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد ، نماز جمعه بخش صفادشت شهرستان ملارد به امامت امام جمعه بخش صفادشت و حضور پرشور مردم برگزارشد و پیش از شروع نماز جمعه میز خدمت مسئولین اجرایی صفادشت طبق برنامه اعلام شده قبلی در حاشیه مصلی به مردم خدمات شایانی را ارائه داد و در همین رابطه مهندس کریمی ، شهردار بخش صفادشت و مهندس سعیدی شهردا مسکن مهر صفادشت به همراه اعضاء شورای شهر پاسخگوی سئوالات مردم بودند و در بخش دیگر مصلی بزرگ صفادشت طرح پزشک آدینه برای خدمت رسانی پزشکی به نمازگزاران صفادشتی  باحضور دکتر کریمی اجرا شد و در بخش دیگر قبل از اقامه نماز از زحمات و خدمات حجت السلام ملکی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ملارد که روز گذشته  طی مراسمی رسمی تودیع و معارفه شد ، تقدیر به عمل آمد.

حسینی همدانی گفت : اگر انسان، دیگران را وسیله رسیدن به منافع خود قرار دهد، مرتکب ربا شده است. همان گونه که نقل کردیم یکی از زشت ترین پدیده های اقتصادی، ربا در اشکال مختلف آن است. چون روح خیر خواهی و مروت و مردانگی را از بین می برد. عرض کردیم که واژه خیانت و مشتقات آن ۱۶ مرتبه در قرآن آمده است و خداوند نیز میفرماید خیانت کار را دوست ندارم. در روایات هم عرض کردیم که امام صادق(ع) فرمود خیانت نزدیک ترین حالت به کفر است. و همچنین ائمه اطهار(ع) خیانت نمودن را از اوصاف منافقین دانسته اند. و همچنین موجب خروج انسان از ولایت خداوند و معصومین (ع) میشود. و ائمه اطهار یکی از افرادی که فرموده اند معاشرت نکنید فرد خیانت کار است که یک روزی هم به خودت خیانت می کند همانطور که الان به دیگران نزد تو خیانت میکند و یکی از اقسام خیانت، خیانت در حق مردم است که طبق روایات از بزرگترین اقسام خیانت بوده و خود دارای مصادیق متعددی است که در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم: دروغ گفتن، پیمان و عهد شکنی (قول دادن و عمل نکردن)، خیانت در مشورت (که در آینده در حق مشورت توضیح خواهیم داد)، خیانت در نصیحت (که در حق نصیحت خواهد آمد).خیانت به نفس به معنای ضربه زدن به شخصیت انسانى و تخریب آخرت‏ خویش می باشد که در آیات و روایات مورد نکوهش های شدیدی واقع شده است و  زن و شوهر، دو امانت سنگین براى یکدیگرند و زندگى خانوادگى امانتدارى متقابل و پاسدارى از حریم و حقوق یکدیگر است؛ از این‌رو امانتدارى دو همسر برای یکدیگر در این است که در تمامی روابط خود امانات یکدیگر را پاس بدارند و در آن خیانت نکنند

امام جمعه بخش صفادشت در خطبه های دوم خود اشاره نمود که :  مقام معظم رهبری  فرموده اند که جوانان ما جان خود را فدا کردند و امنیت در کشور به قیمت جان این جوانان بدست آمده است. اما عده ای از این امنیت پرقیمت استفاده می کنند و کار میکنند و ورزش میکنند و بعد نمکدان میشکنند . افرادی مانند مشاور رئیس جمهور که با بی عرضگی و اهانت تمام میگوید ما از اقدام تروریستی که جوانان ما را به شهادت رساندند انتقام نمیگیریم .این همان نمکدان شکستن است به مباحث مربوط به چهل سالگى انقلاب اسلامى اشاره کردند: و فرمودند: به آینده درخشان و روبه پیشرفت انقلاب اسلامى با نقش آفرینى و تلاش مضاعف جوانان امید فراوان داشته باشید همان جوانهایی که انقلاب کردند و چهل سال انقلاب را نگهداشتند امروز هم جوانهای انقلابی کشور را با بهترین نحو پیش خواهند برد.همچنین به عدم اعتماد به اروپا اشاره کردند: که باتوجه به مکر و خدعه و بدعهدی و سنگ اندازی اروپا نباید به آنها اعتماد کرد. مثلا آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در بخشى از سخنرانى خود در کنفرانس امنیتى مونیخ به موضوع ایران اشاره میکند و میگوید ما با آمریکا در خصوص ایران اختلافات تاکتیکی داریم اما هدف نهایی ما مواجهه با ایران است و از طرفی دیگر در کنست در سخنرانی خود میگوید که حق موجودیت اسرائیل جزئى از مصالح ملى آلمان است.حالا مسولین اگر مومن هستند با این هشدار رهبر عزیز انقلاب کاری نکنند تا از طریق برای بار دوم گزیده بشوند چون دشمنان ما با برجام یک بار گزیدند. و مومن هم از یک سوراخ دوبار گزیده نمیشود.

حسینی  د رادامه گفت : مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب به پنج محور اشاره کردند که اولین آن توصیه های هفتگانه که عبارت بودند از: تقویت علم و معنویت و اقتصاد و عدالت و استقلال و عزت ملی و سبک زندگی اسلامی که در هفته گذشته عرض کردیم. حرکت رو به جلو با تکیه بر تجربه چهل ساله انقلاب است که هفت نکته کلیدی  را بیان فرمودند که روح و مغز این بیانیه راهبردى عبارت است از: نگاه واقع بینانه به نقاط قوت و ضعف چهل سال اول انقلاب و امید و خوش بینى به آینده است. و از نقاط قوت با افتخار نام می برند و از کاستی ها و ضعفها با منطق و ریشه یابی و منصفانه نه تحقیرانه نگاه میکنند و ریشه ضعف‏ها و مشکلات و دلسردى‏ها را دورى از اسلام اعلام مى‏کنند و مى‏فرمایند: «هرگاه دل زدگى پیش آمده، از رو یگردانى مسؤولان از این ارزش‏هاى دینى بوده است و نه از پایبندى به آن‏ها و کوشش براى تحقّق آن‏ها.». و در نهایت فرمود دهه های آینده از آن جوانان است و باید ایران را به ابر قدرت و ابرتمدن نوین اسلامی تبدیل کنند و  فرمودند راه عبور از مشکلات، بوسه بر پنجه گرگ نیست بلکه برداشتن این گام دوم آنهم با صلابت توسط جوانان میداند.و اشاره نمودند که باید اقتصاد را قوی کرد و به چهار عامل اصلی عدم موفقیت در اقتصاد اشاره کردند و فرمودند: تحریم و وسوسه های دشمن و عیوب ساختاری و ضعف مدیریت است و هشدار داد به جوانها که فریب آدرس های  غلط دشمن را در مواجهه با مشکلات اقتصادى نخورید. مخاطب اصلی را جوانان قرار می دهد. یکى از مهم‏ترین شاخص‏هاى جوانى نشاط است که محصول انرژى بالا، سلامت جسم و روح، قدرت و شجاعت، جرات و ریسک پذیرى و امید به آینده در دوران جوانى است.

 

حجت السلام حسینی همدانی تشریح کرد : رژیم عراق پس از فتح خرمشهر تاکتیک جدیدی را اتخاذ کرده بود یعنی همه جا موانعی را ایجاد کرده بود حتی از موانع طبیعی مانند رودخانه عریض اروند. اما از منطقه هور العظیم غافل بود چون عراق هرگز فکر نمی کرد آب گرفتگى وسیع هورالعظیم براى نیروهاى پیاده ایران قابل عبور باشد و نیز گمان نمى‏کرد قواى نظامى ایران تلاش اصلى خود را در این منطقه قرار دهند. و رژیم صدام صریحاً اعلام مى‏کرد که هرگونه عملیات نیروهاى ایرانى به داخل خاک عراق را شکست خواهیم داد. اما ایران از تجارب عملیات رمضان تا والفجر۴ و تکیه بر توان خودی و غافلگیری دشمن بهره برد .(حدود ۱۳ کیلومتر پل روی آب های هور زدند)عملیات خیبر تأثیر بسزایى در روند جنگ داشت. از نظر نظامى، ورود قواى ایران به خاک عراق یک تحول جدید به‏حساب مى‏آمد زیرا جزایر مجنون به‏دلیل وجود چاه‏هاى نفت، یکى از مناطق استراتژیک به شمار مى‏رفت.علاوه بر این، در این عملیات بیش از۲۳یگان دشمن به‏طور متوسط از۲۰ تا۱۰۰ درصد و تیپ زرهى ۱۰۰ درصد منهدم شد، ۱۵هزار نفر از نیروهاى عراقى زخمى و کشته شدند؛ ۱۱۴۰ نفر از نیروهاى دشمن اسیر شدند که در میان آن‏ها ۳۵ افسر، ۱۳۰درجه‏دار،  ۸۷۳ سرباز و نیروى جیش‏الشعبى و نیز ۱۰۲ نفر غیر نظامى از کشورهاى مصر، سودان، مراکش و سومالى وجود داشت. هم‏چنین‏۱۵۰دستگاه تانک و نفربر و۲۰۰ خودروى دشمن منهدم و مجموعاً۱۱۸۰کیلومتر زمین‏هاى منطقه آزاد شد که به ترتیب ۱۰۰۰ کیلومتر مربع در هور، ۱۴۰کیلومترمربع در جزایر و۴۰ کیلومتر مربع را در طلائیه شامل مى‏شود.عراقى‏ها که از بازپس‏گیرى جزایر مجنون مأیوس شده بودند در چندین نوبت براى اولین بار با وسعتى قابل ملاحظه مبادرت به بمباران شیمیایى کردند که در طول جنگ‏بى‏سابقه بود. این جنگ شیمیایى غافلگیرانه و غیرمنتظره به قصد انتقام از رزمندگان ازجان گذشته ایران که مقابل پاتک‏ها و بمب‏باران‏هاى دشمن مردانه مقاومت و ایستادگى مى‏کردند، انجام گرفت.

حسینی در توصیه به مسولین گفت : الان درحال  جنگ اقتصادی هستیم ومردم در سختی و فشار سنگینی هستند و البته مردم فهیم ایران شرایط کشور را به خوبی درک میکنند و صداشون هم در نمیاد ومقاومت میکنند و همین صبر و بصیرت و مقاومت مردم است که توطئه های دشمنان را خنثی میکنندو کشور را با همین صبر و بصیرت ومقاومت خود نگهداشته اند لذا لازم است که مسولین هم مانند سرداران جنگ در برابر مردم متواضع باشند و در مصرف بیت المال دقت داشته باشند و معنویت خودشان را بالا ببرند و آستانه تحمل خودشان را بالا ببرند و مراجعه کنندگان خود را تکریم کنند و اگر مراجعه کننده ای با ناراحتی برخورد میکند شما ناراحت نشوید و کارش را راه بیندازید چون ما باید مردم را با خدمت به آنها راضی نگهداریم  و خود راواقعا در عمل  خدمتگذار آنها بدانند و همانند سرداران جهادی عمل کنند و از خود ایثار و از خود گذشتگی نشان بدهند و بین مردم بیشتر حضور پیدا کنند و درد و مشکلات مردم رابیشتر درک کنند و خدمت بکنند .البته غالب مسولین بخش و شهرستان واقعا دارند تلاش میکنند و بنده شاهد تلاشهای این عزیزان هستم اما در شرایط جنگ اقتصادی توقعمان بیشتر است چون در شرایط جنگ مردم هستند که تحت فشار قرار میگیرند پس مسولین برای خدمت به مردم شب و روز نشناسند  و حسینی اشاره نمود که  انقلاب اسلامی دهه پنجم خود را با یک پیروزی بزرگ به نام رساندن انقلاب به بلوغ خود یعنی چهل سالگی که دشمنان با تمام قوا برای براندازی آن تلاش کردند و تا جایی که صدام در عرض یک هفته یقین داشت که ایران را فتح خواهد کرد. و از طرفی دهه پنجم را با گام بلند و مصمم و با تجربیات فراوان و اقتدار عظیم برداشته است و قطعا انشاالله به حول و قوه الهی و با هدایتهای داهیانه مقام معظم رهبری به تداوم، توسعه و تکامل خواهد رسید.

انتهای پیام / احمدیان

 

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *