مدیر کل اوقاف استان تهران در گفت‌وگویی تشریح کرد؛

کمک به ۱۲ هزار هیئت مذهبی در نمایشگاه «شمیم حسینی»

نمایشگاه «شمیم حسینی» با هدف توزیع موقوفات هیئتی به‌صورت یکسان از ششم شهریور فعالیت خود را آغاز کرده و امروز (۱۱ شهریور) به اتمام می‌رسد.

مجتبی عبداللهی ، مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی شبکه خبری تهران نیوز در ارتباط با جزئیات برگزاری نخستین نمایشگاه «شمیم حسینی» اظهار داشت: موقوفاتی داریم که با نیت اطعام امام حسین علیه‌السلام در ایام ماه محرم، روضه‌خوانی و تعزیه‌خوانی انجام گرفته است.

وی گفت: برای نخستین بار سازمان اوقاف و امور خیریه، پول‌هایی که از این موقوفات جمع شده را به‌صورت یکسان و در سراسر کشور صرف برگزاری نمایشگاهی با عنوان «شمیم حسینی» می‌کنیم.

مدیر کل اداره اوقاف و امور خیریه استان تهران در ادامه عنوان کرد: ما در این نمایشگاه غرفه‌های عفاف و حجاب و ترویج فرهنگ وقف را داریم. غرفه‌هایی هم داریم که به نیازهای غذایی، پرچم، کتیبه و ظروف لازم برای پخت غذای مساجد، حسینیه‌ها و هیئت‌ها پاسخ می‌دهد و به آن‌ها کمک می‌کند.

 

توزیع اقلام مورد نیاز هیئات عزاداری با ۱۰ تا ۴۰ درصد تخفیف در نمایشگاه «شمیم حسینی»

عبداللهی با اشاره به جزئیات برگزاری این نمایشگاه افزود: ما به حدود ۱۲ هزار هیئت کمک می‌کنیم که مسئولان این هیئت‌ها به نمایشگاه «شمیم حسینی» در ۱۸ نقطه استان و شهرستا‌ن‌های تهران می‌روند و اقلام ضروری را با ۱۰ تا ۴۰ درصد تخفیف خریداری می‌کنند.

وی در ارتباط با تاریخ برگزاری این نمایشگاه ابراز داشت: این نمایشگاه از ششم شهریور افتتاح شده و امروز(۱۱ شهریور) نیز روز آخر آن است. مسئولان هیئات می‌توانند از ۹ صبح تا ۱۹ بعدازظهر به این نمایشگاه مراجعه کنند. این نمایشگاه کار ما را خیلی راحت کرده چرا که ما در حال توزیع موقوفات واقفین به صورت یکسان و مشخص هستیم.

مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه استان تهران همچنین یادآور شد: ما موفق شدیم که در راستای ترویج وقف قدم برداریم و در این زمینه اطلاع‌رسانی مناسبی داشته باشیم. امسال نقاط ضعف و قوت را شناسایی کردیم و درصدد هستیم که با اصلاح و تقویت موارد مختلف، نمایشگاه «شمیم حسینی» را در سراسر کشور به همین ترتیب ادامه دهیم.

عبداللهی در پایان ضمن قدردانی از استقبال بی‌نظیر هیئتی‌ها از نمایشگاه شمیم حسینی خاطرنشان کرد: این کار با هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی انجام شد و سازمان اوقاف و امور خیریه نیز باعث برگزاری این نمایشگاه شد. با توجه به تجربیات و توانایی‌هایی که در این زمینه داشتیم، این طرح را بلافاصله در استان تهران برگزار کردیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *