گلزن قهاری که سردار آزمون جایگزینش می‌شود

ایتالیایی ها حاضر شده اند با مبلغ انتقال ۱۸ میلیون یورو متولیان روبین کازان روسیه را برای خرید آزمون وسوسه کنند در حالی که هدفشان پیدا کردن جانشینی آینده دار برای مهاجمی است که باید فروخته شود.

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد، لاتزیو تیمی که همواره در کالچو از مدعیان بوده، بی قید و شرط قصد جذب سردار آزمون را دارد و مهاجم آینده دار فوتبال ایران در آستانه تبدیل شدن به گران ترین فوتبالیست ایرانی تاریخ ورزش ما قرار دارد.

اما دلیل پافشاری لاتزیو برای جذب سردار ایرانی چیست؟ ایتالیایی ها حاضر شده اند با مبلغ انتقال ۱۸ میلیون یورو متولیان روبین کازان روسیه را وسوسه کنند در حالی که هدفشان پیدا کردن جانشینی آینده دار برای مهاجمی است که باید فروخته شود.

واقعیت این است که لاتزیو ۴ سال قبل با عقد قراردادی ۵ ساله یک ستاره بی فروغ را از فوتبال اسپانیا به اردوی خود کشاند تا بتواند سودی سرشار از این انتقال نصیب خود کند. و حالا مهره مورد نظر در آخرین سال از قرارداد ۵ ساله خود مشتری پروپاقرصی چون اینترمیلان دارد. پس عقل سلیم حکم می کند تا هر چه زودتر این مهاجم چهره شده فروخته شود. مهاجمی که به وسیله استعدادیاب‌های لاتزیودر سال ۲۰۱۱ کشف شد.

هت تریک در ۵ دقیقه

اما بالده ۲۲ ساله چه کسی است و چطور به لاتزیو آمد؟ این بازیکن بسیار جوان که متولد اسپانیاست و ملی پوش کشور سنگال تنها ۱۵ سال داشت که وارد تیم جوانان بارسلونا شد. این جوان جویای نام در رقابت‌های سال ۲۰۱۰ اسپانیا هم پیراهن تیم زیر ۱۹ ساله های بارسا را بر تن کرد. بالده یک سال بعد سر از تیم جوانان کورنلا در آورده بود که توسط چشمان تیزبین متولیان بخش استعدادیابی لاتزیو شکار شد. کیتا سال ۲۰۱۱ به تیم جوانان لاتزیو منتقل شد در حالی که اسم و رسمی نداشت و پول زیادی هم بابت جذب او پرداخت نشد.

بالده سال ۲۰۱۳ برای اولین بار نشستن روی نیمکت ذخیره های لاتزیو در رقابتهای بزرگ کالچو را تجربه کرد  آن هم در هفته ۲۹ رقابتها با نظر سرمربی وقت تیم پتکوویچ.

تا اینکه در فصل ۱۵-۲۰۱۴ ورق برگشت شانس در خانه او را زد. به این ترتیب مهاجمی که تنها یک مرتبه شانس نشستن روی نیمکت را پیدا کرد ۲۵ مرتبه شانس بازی پیدا کرد و ۵ گل هم به ثمر رساند تا در ۲۰-۱۹ سالگی راه بزرگی را پیدا کند.

بالده جوان پس از آن پله های ترقی را زود طی کرد تا به یکی از ستونهای تهاجمی لاتزیو تبدیل شود. جالب اینکه بالده طی سالهای ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ موفق شد ۱۰ گل در کالچو برای لاتزیو به ثمر برساند . در مقابل این رقم به تنهایی در فصل اخیر لیگ برتر ایتالیا به عدد ۱۶ رسید.

و دقیقا همین پیشرفت شگرف بود که سبب شد تا کادر فنی اینترمیلان شیفته توانایی های او شود. قابل توجه اینکه بالده در هفته ۳۷ لیگ اخیر شانزدهمین گلش را وارد دروازه همین تیم اینتر کرد.

کیتا بالده در فصل اخیر لیگ کالچو ۳۱ مرتبه پیراهن لاتزیو را بر تن کرد در حالی که ۲۱ مرتبه وارد ترکیب اصلی این تیم شد.

این مهاجم ۲۲ ساله ۱۶ گل زد در حالی که درخشان ترین نمایش او در تقابل با پالرمو به روی صحنه آمد. آنجا که در هفته سی و سوم مسابقات طی دقایق ۲۱ تا ۲۶ سه گل وارد دروازه بان ملی پوش حریف جوزف پوساوچ کروات کرد.

آزمون بین المللی تر از کیتا

با تمام این اوصاف متولیان لاتزیو خوب می دانند که در آخرین سال قراردادشان با بالده بهترین فرصت برای فروش او حالاست. دقیقا به همین دلیل هم می توان با پول فروش او به اینتر یک جوان جویای نام دیگر را به مدت ۵ سال به استخدام در آورد.

عقد قرار داد با سردار آزمون ۲۲ ساله به مدت ۵ سال یک سرمایه گذاری ایده آل برای لاتزیو خواهد بود. در واقع حالا این تیم بازیکنی را به جای کیتا بالده به خدمت می گیرد که به بلوغ کامل در فوتبال اروپا رسیده و نیاز به پرورش ندارد.

نکته دیگر اینکه به گواه فصل پیشین لیگ قهرمانان اروپا سردار ایرانی از آزمون بین المللی اش به خوبی خارج شده حال آنکه بالده ۲۱ میلیون یورویی در این بخش چندان موفق نبوده است. کیتا بالده فقط یک مرتبه موفق شده در فصل ۱۶-۲۰۱۵ لیگ قهرمانان اروپا با پیراهن لاتزیو برابر لورکوزن آلمان گلزنی کند و در بقیه مواقع توفیقی در امر گلزنی به رقبای بین المللی لاتزیو نداشته است.

در مقابل سردار ایرانی موفق شد طی تنها ۶۵۵ دقیقه بازی با پیراهن روستوف در لیگ قهرمانان اخیر به ۴ تیم بسیار سرشناس آژاکس، اندرلخت، اتلتیکومادرید و بایرن مونیخ گل بزند و این عملکردی فوق العاده بود.

حال باید دید سیمونه اینزاگی ملی پوش مطرح سالهای نه چندان دور

فوتبال ایتالیا قصد دارد چه طرح و برنامه ای برای استفاده از توانایی های سردار آزمون بچیند؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *