رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه:

۲۸۷۳ واحد صنفی و تجاری در زلزله کرمانشاه آسیب دیدند

کرمانشاه- رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه تعداد واحدهای صنفی و تجاری آسیب دیده در زلزله را ۲۸۷۳ واحد اعلام کرد و گفت: کار تعمیر ۱۸۲۱ واحد آغاز شده است.

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد به نقل از خبر گزاری مهر / :رضا خواجه‌ای عصر امروز چهارشنبه در جلسه ستاد هماهنگی بازسازی مناطق زلزله زده که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، تعداد واحدهای صنفی و تجاری آسیب دیده در زلزله اخیر استان را ۲ هزار و ۸۷۳ واحد اعلام کرد واظهار داشت: از این تعداد یک هزار و ۸۲۱ واحد آن تعمیری است که کار تعمیر آن آغاز شده است.

رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه یادآور شد: کار تعمیر و مرمت حدود ۲۹۸ واحد دیگر در دست اقدام است.

وی افزود: همچنین ۶۶۷ واحد احداثی داریم که کار تشکیل پرونده آنها تکمیل شده و برای صدور پروانه به شهرداری معرفی شده اند و متاسفانه از این تعداد تا کنون تنها برای ۷۷ واحد پروانه صادر شده است.

رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه از پی کنی ۳۳ واحد صنفی و تجاری خبر داد و افزود: برای واحدهای احداثی و بازسازی تا سقف ۳۰ متر از ۱۲ تا ۳۶ میلیون تومان بر اساس متراژ وام پرداخت می شود.

خواجه‌ای تصریح کرد: علاوه بر این ۲ میلیون وام بلاعوض پرداخت می شود که تا کنون این مبلغ به آن دسته از واحدهای تعمیری پرداخت شده است و وام احداثی ها در دست اقدام است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *