مانور زلزله در شهرستان ملارد

اقتدار ملارد – مانور زلزله در شهرستان ملارد به منظور حفظ آمادگی دستگاه‌های امداد و نجاتی شهرستان در کاهش اثرات بلایای طبیعی و حوادث غیر مترقبه با حضور جمعی از مسئولین استانی شهرستانی و محلی در بلوار الغدیر این شهرستان و با حضور نهادهای عضو ستاد بحران این شهرستان برگزار شد.

مانور زلزله در شهرستان ملارد به منظور حفظ آمادگی دستگاه‌های امداد و نجات شهرستان در کاهش اثرات بلایای طبیعی و حوادث غیر مترقبه با حضور جمعی از مسئولین استانی شهرستانی و محلی در بلوار الغدیر این شهرستان و با حضور نهادهای عضو ستاد بحران این شهرستان برگزار شد.
فرماندار ملارد در سخنانی تاکید کرد باید آمادگی لازم قبل، حین و بعد از حوادث توسط دستگاه‌های ذیربط کسب و حفظ گردد تا در مواقع لزوم بحران را کنترل و مهار نمود.
مهندس فردی یکی دیگر از اهداف برگزاری این مانور را افزایش قدرت همگانی در مقابله به پدیده‌ها و افزایش مشارکت عمومی دانست و عملکرد دستگاه‌ها را در برگزاری این مانور مثبت ارزیابی کرد.
آموزش به موقع و مداوم، بهره گیری از زمان و تجهیزات و همچنین حفظ خونسردی از دیگر اظهارات رئیس ستاد بحران شهرستان ملارد برای عوامل اجرائی این مانور بود.
مهندس ماسوری مدیر کل بحران استان تهران در حاشیه مانور زلزله در شهرستان ملارد که اظهار داشت: کشور ایران جز مناطق بلا خیز در دنیا محسوب می‌شود به طوری که از مجموع۳۸ حادثه طبیعی در دنیا ۳۴ مورد آن قابلیت وقوع در ایران را دارا است.
وی در ادامه افزود: زلزله قابل پیش بینی نیست به همین دلیل حفظ آمادگی به منظور رویارویی با حوادث این‌چنینی در جهت مقابله و کاهش آسیب پذیری‌ها یک اصل مهم و ضروری به شمار می‌رود.
گفتنی است؛ مانور مذکور با هدف آماده سازی دستگاه‌های عملیاتی و اداری در هنگام وقوع بلایای طبیعی برگزار شد که طی آن نیروها و ارگان‌های ذیربط در این شهرستان با اجرای تمهیدات و اقدامات فرضی در حوزه های گوناگون اعم از امداد و نجات کمک‌های اولیه، آوار برداری و …به تمرین و آماده سازی خود در مواقع بحرانی و وقوع حوادث غیر مترقبه پرداختند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *